טיפים לשיפור השפה הפורטוגזית

קבלו טיפים לשיפור השפה הפורטוגזית! מעוניינים ללמוד את השפה הפורטוגזית או לשפר אותה? חלק גדול משימוש נכון בשפה הוא ההטמעה הטבעית שלה, אותה אפשר לבצע באמצעות פעולות יומיומיות בשעות הפנאי–בבוקר, בערב ואפילו בשעות הלילה. לרוב מדובר על פעולות יומיות רגילות שאנחנו עושים, אך כאשר מדובר על לימוד או קורס פורטוגזית למתחילים, החשיבות בביצוע הפעולות האלה גדולה.

עשרה טיפים שיעזרו לכם בשיפור הפורטוגזית

ניתן להאזין למאמר בסרטון יוטיוב👇

1.צפייה בתכניות טלוויזיה עם כתוביות בפורטוגזית ו

כמה פעמים צפיתם בסרט טלוויזיה/טלנובלה לדוברי עברית וצפיתם בכתוביות? עבור רבים, קריאת הכתוביות היא אוטומטית, גם כאשר מדובר בסרטים בעברית או אפילו בחדשות. ערוצי טלוויזיה שונים, כגון ערוצים בשפות זרות או בנטפליקס בפורטוגזית משדרים עם כתוביות תרגום בפורטוגזית. אם אתם מעוניינים לשפר את יכולת הקריאה שלכם, זוהי הזדמנות מצוינת להתאמן ולרכוש הרגלי קריאה ושמיעה משופרים.

2. האזנה לספר מוקלט (Audio Book)

ספרים מוקלטים כוללים בדרך כלל את התוכן המדויק של הספר המודפס. אפשר למצוא הקלטות Audio Book במגוון רחב, ביניהן רבי מכר וגם ספרים מוכרים פחות. שני דברים שיש להתרגל אליהם בשמיעת הקלטת: רובנו מורגלים להתבונן בתמונות בטלוויזיה או בטקסטים על מסך המחשב, בעוד שהאזנה להקלטה מחייבת הקשבה. עם זאת, שמיעה של הספר המוקלט, גם אם אינה מתבצעת בקשב רב, מאפשרת לקלוט את השפה ואת אינטונציית הדיבור, וגם ללמוד מילים חדשות ואת אופן הגייתן. אפשר להפעיל את הספרהמוקלט בשעות המנוחה ואפילו בזמן עבודות הבית או בזמן נסיעה.

3. סמארטפון Telemóvel

השאירו את הגדרות ההפעלה של הטלפון בפורטוגזית. במהלך הזמן תמצאו שהתרגול מאפשר לכם לבצע פעולות חדשות שלא ביצעתם לפני כן. גם במכשיר הנייד הקיים תוכלו לשנות את ההגדרות כך ששפת ההפעלה תהיה פורטוגזית. מכשיר הטלפון הנייד מלווה אתכם לאורך כל היום, וביצוע הפעולות יהפוך עם הזמן לפשוט יותר, גם אם שפת המכשיר איננה שפת האם שלכם.

4. ללמוד פורטוגזית עם אפליקציות

אמנם אפליקציות ואתרים רבים מתורגמים לעברית, אבל עדיין החלק הגדול מהתכנים באינטרנט הוא באנגלית. כמה פעמים נרתעתם משימוש באפליקציה מאחר שלא הצלחתם להבין את הוראות התמיכה? זו ההזדמנות שלכם לשפר את אוצר המילים ולהוריד משחקים, להצטרף לרשתות חברתיות, לקנות מוצרים און-ליין, והכל בפורטוגזית.

5. קריאה בפורטוגזית Ler em português

תוכן מעניין מושך אותנו להמשיך בקריאה גם במקרים בהם איננו מבינים את כל הכתוב. חפשו חומר קריאה בנושא שמעניין אתכם. אינכם חייבים לקרוא ספר שלם – תוכלו לקרוא את הביקורות עליו בפורטוגזית. אפשר לחפש נושאים קלילים, כגון חוברות קומיקס, מאמרים בנושאים הקשורים לתחומי העניין שלכם ולתחביביהם, הוראות הכנה או מתכונים.

6. לדבר עם חברים Conversar com amigos

רשתות חברתיות כגון skype או Google Talk מאפשרות לחברים מכל העולם לנהל שיחות וידאו ללא תשלום. באמצעות לחיצת כפתור תוכלו ללמוד פורטוגזית ולנהל שיחות עם קרובי משפחה או עם חברים ברשתות החברתיות. אינכם חייבים להיות דוברי פורטוגזית מעולים: אלו רשתות עולמיות בהן משתמשים רבים דוברי שפות, שאינם דוברי פורטוגזית ברמת שפת אם. כמובן, אפשר גם להתכתב בפורטוגזית, כל עוד הצד השני מודע למטרתכם. מצאו חבר שגם הוא רוצה לשפר את הפורטוגזית, ושני הצדדים ירוויחו מכך.

המשיכו לקרוא לעוד טיפים לשיפור השפה הפורטוגזית

7. לשים פתק על המקרר

אחת הדרכים לזכור שמות של חפצים בשפה חדשה היא לתייג אותם באמצעות פתק. תוכלו להכין פתקים דביקים לכל תחום שהוא: הדביקו פתקים עם שמות הרהיטים השונים, תייגו תמונות, סמנו מוצרים במקרר ומצרכים במזווה. כמובן, עשו הכל במידה: אל תגרמו לבני הבית לתלוש את הפתקים. אחרי הכל, גם הם יוכלו לשפר באמצעותם את הפורטוגזית שלהם.

8. ניהול יומן

כתיבת יומן בפורטוגזית יכולה להיות חוויה נפלאה ודרך מעולה ללמוד את השפה. תוכלו לכתוב יומן אישי, יומן מיוחד להגיגים ולציטוטים או אפילו לנהל יומן יומי. אינכם חייבים להראות את היומן לאיש. תהליך הכתיבה יעניק לכם את הצורך ואת העניין להוסיף מילים חדשות למילון הפורטוגזית שלכם.

9. שירים בפורטוגזית Músicas em português

אוהבים קריוקי? התאמנו בשירה. נסו לשיר שירים בפורטוגזית עם המילים הנכונות. זו אחת הדרכים המהנות לשיפור הפורטוגזית וספיגת השפה, ומבחר השירים הוא כמעט אינסופי.שירי ילדים/רוק/פופ/פאדו פורטוגזי

10. נסיעה לפורטוגל Viajar para portugal

איך לשפר את הפרטוגזית בפורטוגל? הדרך הטובה ביותר היא להימצא בסביבה הדוברת את השפה. העניקו לעצמכם חווית טיול לפורטוגל או לארצות דוברות פורטוגזית. וכך תוכלו לתקשר עם האוכלוסייה המקומית – החל מהמוכרים בחנויות, דרך תושבי המקום ועד התיירים משאר המדינות, כאשר השפה המשותפת בין כולכם היא הפורטוגזית, כמובן.

לסיכום concluindo

טיפים לשיפור השפה הפורטוגזית במהירות, בקלות ובפשטות

שימוש יומיומי בשפה הפורטוגזית יאפשר לכם להטמיע אותה בחייכם וגם לשפר פלאים את יכולות הדיבור והכתיבה שלכם. הציבו לעצמם מטרה והתמידו בה, ובאופן הדרגתי תוכלו לשפר את הפורטוגזית שלכם. עד מהרה תיווכחו לדעת כמה הפעולות הפשוטות והיומיומיות שלכם יכולות לעזור לכם בתהליך, בהנאה וללא מאמץ – רק עקבו אחר הטיפים, וזה יקרה מעצמו.אם הגעתם עד לכאן, אתם כנראה מאוד רוצים לשפר את הפורטוגזית  שלכם. מעבר לשימוש יומיומי בשפה הפורטוגזית, שבוודאי יעשה שיפור ביכולות שלכם, אנחנו ממליצים לכם להירשם לערוץ יוטיוב של לדבר פורטוגזית בפשטות, שיעזור לכם בלמידת חלק ממרכיבי השפה, להתגבר על הפחד ולצבור ביטחון בהגהת המילים.להרשמה הקליקו על האייקון👇

יש לנו גם קבוצת וואטסאפ חינמית שבא תוכלו לקבל תכנים יומיים ולהיצטרף אלינו לאתגר MIL PALVRAS (אלף מילים)  שבו בן מלמד 1000 מילים חשובות תוך שנה בשפה הפורטוגזית יש לכם פה קישור לקבוצה להצטרפות בחינם  הקליקו על האייקון👇

הצצה לערוץ יוטיוב של בן 👇

יש לכם טיפים נוספים?נשמח שתכתבו בתגובות 👇

להירשם עכשיו הקליקו על האייקון👇

יש לנו גם קבוצת וואטסאפ חינמית שבא תוכלו לקבל תכנים יומיים ולהיצטרף אלינו לאתגר MIL PALVRAS (אלף מילים)  שבו בן מלמד 1000 מילים חשובות תוך שנה בשפה הפורטוגזית יש לכם פה קישור לקבוצה להצטרפות בחינם  הקליקו על האייקון👇